top of page
Kérdése van? Elakadt? Ide kattintva kérhet választ...

Mi fán terem a karrier tanácsadás?

  • MKT
  • May 4, 2015
  • 2 min read

Edited Image 2014-1-15-10:6:43

Tíz mai óvodás közül heten olyan munkát fognak végezni, ha megnőttek, amely ma még nem is létezik.

A mai aktív korosztály szinte felének a középiskolában tanult szakmai tudása már nem elegendő ahhoz, hogy elvégezze a munkáját, vagy megfelelő munkát találjon.

Ez az arány a felsőfokú végzettséggel rendelkezők - elsősorban 35 év felett - jelentős részére is igaz.

Az EU2020 startégia e két jelentős tényező mentén irányozza elő az életfogytig tartó tanulás és ehhez kapcsolódóan az életfogytig tartó útmutatás rendszerét.

Mit jelentenek ezek a fogalmak?

Az élethosszig tartó tanulás (Lifelong Learning, LLL)

  • az intézményrendszer által átadni kívánt tudás mellett fontos szerepet kapnak a tanuló egyéni igényei, érdeklődése, valamint a mindennapi boldoguláshoz szükséges tudás megszerzése;

  • a hivatalosan előre megszabott tanulási út mellett az önálló tanulási képesség kialakulásának támogatása is előtérbe kerül;

  • a tanulás az intézményes oktatási rendszer mellett, azon kívül is folyhat;

  • a tanulás valóban az egyén egész aktív életét végigkíséri.

Az élethosszig tartó útmutatás (Lifelong Guidnance, LLG)

A nemzetközi szakirodalomban a tanácsadásra vonatkozóan két megnevezéssel találkozhatunk napjainkban is a fogalmat illetően: az útmutatás (guidance) és a tanácsadás (counselling/counseling) szavakkal. A kezdeti megkülönböztetés szerint az útmutatás arra összpontosít, hogy fontos választásokra irányuló döntésekben segítse az egyént, míg a tanácsadás célja az, hogy az egyéneket a változások végrehajtásában segítse.

Miért?

Az életpályán jeneltősen megnövekedett számú döntési ponttal találjuk szembe magunkat . A boldoguláshoz elengedhetetlenezekre a döntési helyzetekre való felkészülés.

Ilyen tipikus döntési pontok lehetnek az iskola kiválasztása, a továbbtanulás, a munkaerő-piacra való kilépés, vagy akár az álláskeresési-, pályaváltási kényszer.

Ezekben a helyzetekben a pályaorientációs tanácsadó olyan támogatást tud nyújtani, amely személyre szabott, értékkel bír az egyén mellett a gazdaság, a helyi közösség és a társadalom számára.

 
 
 

Comments


Miben segít?

 

 

Érzelmi, párkapcsolati, karrierrel kapcsolatos, családi vagy gyermeknevelési, gyermekvállalási problémákkal esetén segít az elfogadó segítő. A tréning vagy tanácsadás során az értő figyelmet hatékony problémamegoldó eszközök aktíválásával ötvözzük. 

Mitől hatékony?

 

 

A Mediatív Kommunikáció Tréning olyan összetett, adaptív - vagyis alkalmazkodó - módszer, amely a feldolgozáson, átélésen alapuló technikák segítségével tudja feloldani a múltban gyökerező elakadásokat, és megoldásokat találni az ezekből adódó problémákra.

Mire számítson?

 

 

Jobban megérti önmagát vagy társát, változtathat kapcsolatán, kommunikációs módszerein, körülményein. Sokszor nehéz megosztani a gondjainkat a körnmyezetünkkel. A hangos gondolkodás és megoldáskeresés segít saját igényei felismerésében, és a céljai elérésében.

Minden jog fenntartva - Mediatív Kommunikáció Tréning 2008-2018.

Budapest, VII. Dembinszky u. 29.

Időpontegyeztetés alapján: +36703835025

bottom of page