top of page
Kérdése van? Elakadt? Ide kattintva kérhet választ...

4 alkalmas konfliktuskezelő kommunikáció tréning

  • MKT
  • Aug 23, 2016
  • 2 min read

Régi közhely, hogy a jó kapcsolatért erőfeszítéseket kell tenni. Így van ez a párkapcsolatokon kívüli helyzetekben is. Ez lehet tudatos, mindennapi tevékenység, de bizony sokszor előfordul, hogy a hétköznapok elsodornak egymás mellől, és esetleg csak akkor vesszük észre, hogy tenni kellene valamit, amikor baj van.


Mikor lehet hasznos a konfliktuskezelő kommunikáció tréning?

A tréning során oylan eszközök sajátíthat


Nem értessz, nem értelek...

A cél az, hogy tudatossá váljon a pontosabb kommunikáció igénye.

Az úgynevezett "te-üzenetek" helyett érdemes az "én-üzenetek" alkalmazása, melyhez a tréning eszközöket nyújt.


Mi az az "én-üzenet"?

A legkönnyebben példán keresztül lehet megérteni a kettő közötti különbséget.


"(Te) nagyon jól nézel ki ebben a ruhában! "

"(Nekem) nagyon tetszel ebben a ruhában!"


Első olvasatra valószínűleg nem érzékelhető lényeges különbség a két mondat között, azonban ha jobban, megnézzük, az első szinte bárkinek elmondható, míg a második jelentéstartalma egy sokkal intimebb kapcsolatot feltételez.


... és az értő figyelem

A játszmák kialakulása szinte észrevehetetlen. Ahhoz, hogy ki lehessen lépni a csapdájából, gyakorlásra van szükség.

A sok év alatt kialakult rossz szokások leveztkőzése nem megy egyik pillanatról a másikra, de ha sikerül elsajátítani annak a módját, hogy észrevegyék, hol futnak rossz vágányra a beszélgetések, el lehet kerülni a kommunikáció csapdáit.


Kis célok, kis lépések, kis változás

A 4 alkalmas kommunikáció tréning célja, hogy egy olyan változást váltson ki, amely révén a partnerek azt érzik, pozitív irányba mozdulnak el.

Konkrét konfliktus esetén a tréning mediációval is kiegészíthető.

A kis változás eleinte csalódást okozhat, de ha valaki egy évig halad egy úton, előbb-utóbb egy másik országban találja magát.


Együttműködő kommunikáció

A mindennapos kommunikációban sokszor szinte teljesen fogyelmen kívül hagyjuk a másik mondanivalóját, tapaszatlataink, rutinjaink, megérzéseink alapján kódoljuk az üzenetet. Ugyanez igaz a közlésekre is: ritkán győződünk meg arról, vajon az adott információ ugyanazt jelenti-e a másiknak is, mint nekünk.

A szeretetteljes kommunikáció titka, hogy feltételezzük, hogy amit üzenünk, nem feltétlenül egyezik azzal, ami célba ér, és ennek nem a rosszindulat az oka, hanem az, hogy KÜLÖNBÖZÜNK EGYMÁSTÓL.

A tréning során lehetőség van begyakorolni azokat a technikákat, melyek elősegítik, hogy a felmerülő félreértések tisztázhatóvá váljanak.

Az asszertív kommunikáció, melyben nyíltan, és őszintén fogalmazom meg a szándékaimat, igényeimet és céljaimat, anélkül, hogy a partnerem érdekeit, céljait csorbítanám.

A cél a jelenben felmerülő problémák jelenben, vagy legalábbis a közeli jövőben történő

feldolgozása.

Aki a "ne szólj szám, nem fáj fejem” mondását követi, nem lesz képes "felnőtt módon" kommunikálni, maximum a lenyelni a sérelmeit, vagy egy későbbi időpontban felhánytorgatni azokat.

Mit kapnak a kommunikáció tréning során?

Az első két alkalommal a partnerek külön-külön találkoznak a trénerrel.

Gyakorlatokat, feladatokat kapnak, kérdőívek és tesztek kitöltése és értelmezése segíti őket abban, hogy a lehető legpontosabban meghatározzák, mire vágynak.

A következő két alkalommal a közös munka során - melyet "házi feladatok" egészítenek ki - elkezdődik az edzés: a megszokott, kellemetlen szokások "átprogramozása".

A tréning abban segít, hogy képesek legyenek magabiztos fellépésre, kifejezni pozitív és negatív érzéseiket, ellenvélemény, egyetértés, elismerés pontos megfogalmazására.

Az árakról ide kattintva tájékozódhat. Időpontfoglaláshoz kattintson ide.

 
 
 

Comments


Miben segít?

 

 

Érzelmi, párkapcsolati, karrierrel kapcsolatos, családi vagy gyermeknevelési, gyermekvállalási problémákkal esetén segít az elfogadó segítő. A tréning vagy tanácsadás során az értő figyelmet hatékony problémamegoldó eszközök aktíválásával ötvözzük. 

Mitől hatékony?

 

 

A Mediatív Kommunikáció Tréning olyan összetett, adaptív - vagyis alkalmazkodó - módszer, amely a feldolgozáson, átélésen alapuló technikák segítségével tudja feloldani a múltban gyökerező elakadásokat, és megoldásokat találni az ezekből adódó problémákra.

Mire számítson?

 

 

Jobban megérti önmagát vagy társát, változtathat kapcsolatán, kommunikációs módszerein, körülményein. Sokszor nehéz megosztani a gondjainkat a körnmyezetünkkel. A hangos gondolkodás és megoldáskeresés segít saját igényei felismerésében, és a céljai elérésében.

Minden jog fenntartva - Mediatív Kommunikáció Tréning 2008-2018.

Budapest, VII. Dembinszky u. 29.

Időpontegyeztetés alapján: +36703835025

bottom of page